Amikor ruhát szeretnénk vásárolni, általában jó, ha van velünk valaki, aki őszintén megmondja, hogy jól áll e nekünk a kiválasztott darab, avagy inkább tegyük vissza a polcra. Egy külső szemlélő néha sokkal többet észre tud venni bármilyen helyzetben, is mint mi saját magunk. Igaz ez egy olyan esetben is, amikor a munkahelyen egy új pozíció alakul ki, vagy egy, már meglévő szabadul fel. Mindenki szeretne előrelépni, a kérdés csak az, hogy vajon képes is lenne arra, hogy az ott elvárt követelményeknek megfeleljen?

Sokan nem gondolunk abba bele, hogy a nagyobb hatalommal több felelősség nehezedik a vállunkra, mert bizony ez a két dolog kéz a kézben jár. Vezetőnként nagyon jól tudjuk, mi a felelősség, így mérlegelni kell azt is, ha valakit új pozícióba rakunk, az képes lesz-e a kihívásokkal szembenézni és sikeresen legyűrni azokat. Mint mondtam, egy külső szemlélő az, ami igazán objektíven, a leghasznosabb tanácsokkal tud ellátni, így a legjobb, amit tehetünk ilyen esetben, hogy segítséget kérünk a Kogwheel csapatától. Ők egy olyan assessment center, más néven értékelő központ alapján dolgoznak, amely a jelölteket a betöltendő munkakörre épülő szimulációs játékokba helyezi. Így vizsgálják meg rátermettségüket, valamint magatartásukat, és szűrik ki a lehető legjobb jelölteket. Kiváló olyan esetekbe használni ezt, ha egyszerre több jelöltünk is van, illetve amikor olyan kritikus pozíciók betöltésére keresünk embert, mint mondjuk egy vezetői munkakör, vagy, ahol a szociális és kommunikációs képességek nélkülözhetetlenek. Ez a vizsgálat minden alkalommal személyre szabott, ahol akár egy nap alatt is tudnak nekünk eredménnyel szolgálni.

A Kogwheel egy kiváló csapat, amely a mi érdekeinket szem előtt tartva, segít, hogy mi magunk a lehető legjobb döntést hozzuk meg.